KONUMU İÇİN

Otelimiz Osmanlıların İstanbul’u almasından sonra şehirde yaptıkları ilk cami olan Akbıyık Camisinin bulunduğu (1453) ve ilk Osmanlı yerleşiminin başladığı sokaktadır.

Osmanlı sarayında tam olarak saray hanımefendisi olarak yetiştirilip saray görevlileri ile baş göz edilen ve Sultanahmet bölgesine yerleştirilen ve bu bölgede saraylı olarak tabir edilen bir ailenin yaşamış olduğu bu 119 yıllık konak aslına uygun olarak restore edilmiştir. Siz değerli misafirlerimizi bir saraylı gibi ağırlamak üzere otelimize davet etmekteyiz.

Otelimiz tüm tarihi bölgeler; Ayasofya, Sultanahmet, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, İstanbul Arkeoloji Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısına yürüme mesafesinde olup tren, tramvay ve halk otobüsleri ile şehrin her yerine kolay ulaşım sağlamaktadır.

Otelimizde 2 suit, 2 deluxe, 3 standart 2 ekonomik standart toplam 9 oda bulunmaktadır. Odalarımızda banyo veya duş, saç kurutma makinesi, mini bar, telefon, merkezi klima, özel tasarlanmış tavan aynaları, internet bağlantısı bulunmaktadır.

Hizmet kalitemizi, güler yüzümüzü tarihi zenginliğimiz ile birleştirerek siz değerli misafirlerimizi otelimizde ağırlamaktan onur duyarız.